20 nejlepších rozšíření pro Google Chrome

Ulehčete si práci v Google Chrome! Jak odstranit rušivou reklamu, šetřit paměť počítače, rychle vytisknout správné informace bez zbytečných obrázků - to vše a mnoho dalších užitečných funkcí najdete v našem článku.

Shromáždili jsme pro vás 20 nejlepších bezplatných rozšíření, aby vaše práce byla jednodušší, pohodlnější a rychlejší.

 1. AdBlock

Blokování reklam bylo vždy nejoblíbenějšími rozšířeními v katalogu Obchodu Google Chrome. Samozřejmě, nemůžeme ignorovat tuto kategorii.

AdBlock je nejpopulárnější rozšíření pro Chrome s více než 40 miliony uživateli! Blokuje reklamy na internetu, včetně propagačních videí, které jsou přehrávány před hlavním videem na Youtube. Jednoznačně ji musíte mít, přinejmenším kvůli této její funkci.

 1. uBlock Origin

uBlock Origin se objevil poměrně nedávno a je velice účinným blokovačem: používá méně paměti RAM a míň zatěžuje CPU, zatímco používá více filtrů než jiné populární blokátory.

 1. timeStats

timeStats

TimeStats vám umožňuje určit, na kterých stránkách strávíte nejvíce času. Velmi podrobná a detailní statistika s vizuálními diagramy.

Statistiky jsou nabízeny denně / týdně / měsíčně / za 90 dní / za 365 dní.

 1. Print Friendly & PDF

Print Friendly & PDF

Odstraňuje reklamy, navigační nabídky a všechny ostatní zbytečnosti před tiskem webové stránky, čímž pomáhá snížit spotřebu papíru a toneru. Před tiskem můžete také zobrazit náhled dokumentu, ve kterém můžete manuálně odstranit nepotřebné obrázky.

Umožňuje také upravit dokument a uložit jej ve formátu pdf.

 1. OneTab

OneTab

Uspořádejte karty

Pomocí rozšíření OneTab můžete ušetřit 95% paměti prohlížeče a zbavit se nepořádku na liště. Když máte mnoho stránek otevřených, stačí kliknout na jejich ikonu a minimalizovat všechny karty na úplný seznam uvnitř jedné záložky. Chcete-li ji rozvinout, stačí kliknout na tlačítko "Obnovit".

 1. The Great Suspender

Dejte nepoužívaným záložkám možnost si oddechnout pomocí rozšíření aplikace Great Suspender, které pomáhá omezit spotřebu paměti počítače vypnutím nepoužívaných karet po určité době. Aplikace automaticky zavře karty prohlížeče, pokud jim uživatel dlouho nevěnuje pozornost. Stránka "na pozastavení" je označena šedou barvou. Je-li karta znovu zapotřebí, můžete ji vrátit jedním kliknutím zpět. Rozšíření je nastavitelné - můžete si určit, jak dlouho bude trvat, než služba bude pokládat kartu za neaktivní. Také můžete zabránit tomu, aby aplikace zakázala vypínat karty, s nimiž pracujete trvale, například gmail.

 1. Tab Snooze

Odkládejte efektivně

Tab Snooze

Tato technologie je skvělá pro odkládání věcí na později. Rozšiřte své možnosti pomocí tlačítka Tab Snooze. Pokud se náhodou setkáte s kartou, se kterou budete muset v každém případě pracovat, odložte ji na konci dne, na střed týdne nebo na příští měsíc pomocí této aplikace. Můžete to také nastavit ručně - nebo zobrazovat nevyřízené karty ve formě seznamu úkolů. To je pro obzvlášť ambiciózní procrastinátory a notorické odkladače úkolů na později.

 1. Black Menu for Google™

Shrňte všechny služby Google na jednom místě

Black Menu for Google™

Služby Google jsou rozptýleny po internetu a není vždy snadné si pamatovat, jak se k nim dostat. Rozšíření nabídky Black Menu umožňuje snadné vytváření krátkých odkazů na některé služby Google ve formě rozbalovací nabídky. Vyhledávání, sledování videí na YouTube, překladač, kalendář, sestavení trasy - to vše na pár kliknutí.

 1. Website Blocker


Blokování webových stránek je užitečné, když se chcete soustředit na práci. To je vynikající rozšíření pro lidi, kteří jsou neustále rozptýleni Facebookem nebo Twitterem. Jak název naznačuje, toto rozšíření umožňuje zablokovat přístup do určitých domén během určitého časového období (například od 9:00 do 17:00). Blokování webových stránek funguje také v režimu inkognito.

 1. LastPass

LastPass

Důvěryhodný správce hesel se automaticky přihlásí do všech služeb, takže uživatel si musí pamatovat pouze heslo z LastPass. Lze jej používat na různých zařízeních.

 1. Reading List

Elegantní řešení pro ty, kteří mají složku "pročíst později" ve své oblíbené složce.

Reading List

Jediným kliknutím pomocí myši můžete poslat zainteresovanou webovou stránku, kterou nemáte v současné době čas číst do seznamu k budoucímu nastudování. Odstranění čteného materiálu také provedete jedním klepnutím.

 1. Speed Dial 2

Vylepšená verze domovské stránky prohlížeče Chrome - s neomezeným počtem záložek, možností seskupit vše do složek a všechny přizpůsobit.

 1. Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder

Nahrajte si výukové video

Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder

Programů pro snímání snímků – screenshotů jsou miliony. Rozšíření Nimbus to také umí. Může se však použít pro screencasting (snímání obrazovky PC včetně možnosti nahrát komentář k jednotlivým krokům daného procesu), který je (navíc zdarma) velmi vzácný. Rozšíření umožňuje nasnímat své akce na obrazovce počítače, uložit vše do souboru WebM a nahrát do služby videa.

 1. ColorZilla

colorzilla

Pomocí programu ColorZilla můžete pipetou použít barvu z libovolného místa ve vašem prohlížeči a určit její kód ve formátu HEX nebo RGB. Nezbytná věc pro návrháře a designéry.

 1. WhatFont

Typická situace spočívá v tom, že se vám na jednom z webů líbí písmo, ale nevíte, jaký je jeho název.  Vydat se pátrat do kódů a vyhledat jméno fondu trvá příliš dlouho (a mnoho z nás ani neví, jak se to dělá). A s rozšířením WhatFont na to potřebujete jen pár vteřin. Jednoduše umístěte kurzor myši na slovo, které potřebujete a získáte název písma.

 1. User-Agent Switcher

Je určen pro vývojáře a umožňuje zkontrolovat, jak váš web vypadá na různých typech platforem.

 1. Check My Links

Check My Links

Rozšíření Check My Links - kontrola odkazů na webu, zvýrazňuje všechny odkazy na stránce, nefunkční červeně, zbytek zeleně.

 1. BuiltWith Technology Profiler

Toto rozšíření ukazuje technologie, s pomocí kterých byla postavena konkrétní webová stránka a jaké analytické, reklamní, sledovací a komunikační služby či redakční systém používá. Cílem BuiltWith je pomoci vývojářům a designerům zjistit, jaké technologie používají stránky, to pomůže rozhodovat o tom, jaké technologie se samy implementují.

 1. Wappalyzer

Podobné jako BuiltWith Technology Profiler, Wappalyzer odhaluje technologie používané na webových stránkách. Detekuje systémy správy obsahu, platformy eCommerce, webové servery, frameworky JavaScript, nástroje pro analýzu a mnoho dalších.

 1. SimpleExtManager

Pro Google Chrome existují tisíce různých rozšíření, takže není divu, pokud máte najednou nainstalovano několik desítek z nich. Přesto příliš mnoho rozšíření zpomaluje prohlížeč, takže doporučujeme nainstalovat SimpleExtManager.

Pomocí něj můžete rychle zapnout  pouze ty rozšíření, které právě potřebujete.

Po přečtení našeho článku, určitě přijde vhod 🙂